kandža,kandžas aparāti,brāga,brāgas receptes

 

Kandžas aparāti (destilatori)


Kā jau visas nozarēs arī kandžas dzīšanā progress nestāv uz vietas. Ir izgudroti jauna tipa, nelieli destilatori, kas bez pūlēm tiek galā ar to pašu uzdevumu, ko veica smagnējās ierīces, kādus esam ieraduši redzēt kandžas aparātus.

Tiem nav tik rūpīgi jakontolē brāgas uzsilšanas temperatūra, tie ir vienkārši un viegli lietojami praksē.

Destilatora darbības princips vienkāršs, kā viss ģeniālais - vieglāk gaistošo vielu tvaiki ceļas augšup, dzesētājā tiek atdzesēti.Smagakā frakcija notek atpakaļ sildtraukā (kubā), vieglākā kondensejas, notek pa dzesētaja sieniņu un tiek izvadīta ārpus dzesetāja.Notiek sava veida dabīga atlase, līdz ar to fūzeļi paliek sildraukā un netiek kondensēti.Tāpēc nav vajadzīgas sarežģītas cauruļu konstrukcijas, nosēdtrauku shēmas un milzu dzesetāji.


Šis te mazais aparātiņš "Urga" spēj atdalīt 1300 ml destilāta stundā, pie tam ļoti labā kvalitatē un ar stiprumu ~ 60-70%.Daudziem tas liekas neticami, bet tā tas ir un tur neko nevar darīt.Pēc pamatuzdevuma veikšanas to mierīgi var noskrūvēt no kuba, ielikt kabatā un aiznest draugam.

Neticīgie groza galvas un rausta plecus par šī mazā aparātiņa iespējām.

Ideja jau nav jauna, tā ir parņemta no rektifikācijas kolonnas idejas,to mazliet vienkāršojot un padarot pieejamu plašam lietotāju lokam. 

         Ir arī jaudīgāki destilatori - destilators „Daugava" ar lielāku diametru un jaudīgaku dzesetāju, kas spēj dot līdz pat 5000 ml destilāta stundā.     


      

Jāsaka, ka jaunā tipa destilators,lai arī veidots pēc rektifikācijas kolonnas principa, tomēr ir tikai destilators (distilatio - pilēšana), spēj atdalīt pie mazākām temperatūrām virstošās frakcijas no pie lielākas temperatūras virstošām frakcijām, tas tomēr nespēj sadalīt vielas komponentēs.

Respektīvi, ar šo destilatoru iespējams iegūt labas kvalitātes jēlspirtu (kandžu), bet nav iespējams iegūt spirtu.

 Stingri aizliegts www.kandža.lv publicētos materiālus izmantot citās interneta vietnēs, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar  www.kandža.lv  publicētajiem materiāliem bez rakstiskas  www.kandža.lv  atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, www.kandža.lv  ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.  

2010-02-06 04:24  |  Skatīts: 50615x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ