kandža,kandžas aparāti,brāga,brāgas receptes

 

Rektifikācijas kolonnas darbības pamprincipsRektifikācijas kolonnas izmanto daudz un dažādos veidos, pamatā vielu sadalīšanai frakcijās pēc vārīšanās temperatūras principa.
Tvaiks no kubā vārošā šķidruma ceļas uz augšu, kur dzesētājā destilējas un plūst uz leju veidojot flegmu.
Tādā veidā tvaiks ar flegmu ir nepārtauktā mijiedarbībā - tvaiks no flegmas paņem vieglāk gaistošo (vārošo) daļu, flegma no tvaika smagāko, grūtāk gaistošo.
Pēc kolonnas stabilizācijas vielas tajā sastājas it kā pa slāņiem, mūsu gadījumā (rupji runājot) acetons, metispirts un aldehīdi / spirts / fūzeļeļļas / ūdens.

Kolonnas darbības efektivitāte atkarīga no daudz un dažādiem faktoriem, svarīgākie no kuriem -  kolonnas garums, diametrs, pildījuma veids, darba zonas garums, pildījuma blīvums un laukums, pievadāmais siltums.

Pievadāmajam siltumam rektifikācijas procesā stingri jāatbilst dzesētāja jaudai, ja tas būs par mazu, flegmas masa būs lielāka par tvaiku masu un flegma nogazīsies kubā.
Ja siltums būs par lielu, kolonna „aizrīsies” – tvaika būs vairak par flegmu, dzesētājs nespēs dzesēt un notiks vielas izmešana atmosfērā.

Praktiski kolonnai jāstrādā uz „aizrīšanās” robežas, ja tas tā nenotiek, tad tā ir destilācija.

Plašāk ar rektifikācijas kolonnu darbību, uzbūvi un pielietojumu var iepazīties bīvajā interneta enciklopēdijā.
Līdzīgi darbojas arī mūsu piedāvatie destilācijas aparāti, tikai tiem nav pildījuma kolonnas stobrā un nav regulējama noņemšanas mezgla.

Tie ir deflegmatora tipa destilācijas aparāti.

Wikipedia teikts:

Destilācija ar deflegmāciju, kuru lieto labākai frakciju atdalīšanai, izmantojot deflegmatorus jeb virsmas kondensatorus. Deflegmatorā sākumā kondensējas grūtāk gaistošais šķidruma komponents, kamēr tvaiks, kas plūst uz augšu pa deflegmatoru, bagātinās ar vieglāk gaistošo komponentu.


Tāpēc arī mūsu piedāvātie destilatori ir mazi, bet tiem piemīt noteikta attīrīšanas spēja.

 Stingri aizliegts www.kandža.lv publicētos materiālus izmantot citās interneta vietnēs, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar  www.kandža.lv  publicētajiem materiāliem bez rakstiskas  www.kandža.lv  atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, www.kandža.lv  ir jānorāda kā publicētā materiāla avots. 
Skatīts: 30752x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ